Postavke kolačića

Ova web stranica koristi kolačiće. Kolačić je mala tekstualna datoteka u izvornom kodu web stranice koja web stranici omogućuje slanje informacija na korisnikov uređaj za pregledavanje ili preglednik te pristup podacima koje kolačić pohranjuje na korisnikovom uređaju za pregledavanje. Više informacija o tome kako kolačići funkcioniraju i kako ih koristimo, kao i informacije o promjeni jednom zadanih postavki kolačića možete pronaći ovdje.

Marketinški Kolačići su kolačići za ciljano oglašavanje koji pohranjuju informacije o ponašanju korisnika praćenjem navika i povijesti pregledavanja, što omogućuje prikaz ciljanih oglasa trećih strana. Web stranica ina.hr ne koristi kolačiće ove vrste.

Ne koristimo kolačiće ove vrste.

Uvijek omogućeno

Obavezni kolačići su kolačići nužno potrebni za pravilno funkcioniranje web stranice koji olakšavaju korištenje stranice. Bez upotrebe ovih kolačića, dijelovi web stranice neće ispravno funkcionirati, stoga nije moguće onemogućiti ove kolačiće.

Statistički kolačići su kolačići koji omogućuju praćenje broja posjeta i prometa kako bismo izmjerili i poboljšali izvedbu web stranice. Prema zadanim postavkama, ovi su kolačići uvijek onemogućeni kada se web stranica otvori te se aktiviraju samo uz pristanak korisnika. Pristanak korisnika se može povući u bilo kojem trenutku.

Predstavljen kalendar „Hrvatske sorte i pasmine“

Rijeka, 30. studenog- U sklopu projekta „Zajedno za bioraznolikost“ INA-Industrija nafte, d.d. i Novi list predstavili su danas kalendar za 2013. godinu s temom „Hrvatske sorte i pasmine“ u riječkom Prirodoslovnom muzeju. Na natječaj se prijavilo 43 autora s 283 amaterske i profesionalne fotografije hrvatskih pasmina i sorti.

Riječ je o tradicionalnom kalendaru Novog lista i Ine, a INA je već četvrtu godinu zaredom pokrovitelj projekta. Projekt je u protekle tri godine doživio golem uspjeh s velikim odazivom profesionalnih i amaterskih fotografa, a na prošlogodišnji natječaj s temom „Hrvatske vode stajaćice“ pristiglo je više od 550 amaterskih i profesionalnih fotografija biljnog i životinjskog svijeta koji živi uz i u jezerima, močvarama, lokvama i barama.

Kao i proteklih godina, stručni suradnici na projektu bili su djelatnici Javne ustanove Priroda iz Rijeke, a stručna komisija u sastavu: Ferdo Buva, fotoreporter Sektora korporativnih komunikacija Ine, Marko Gracin, fotoreporter Novoga lista, Bruno Lončarić, voditelj posebnih projekata Novoga lista i Sonja Šišić, ravnateljica Javne ustanove Priroda, pregledala je i ocijenila sve pristigle fotografije te izdvojila 24 najbolje koje je zatim predstavila na tiskanim i Internet stranicama Novog lista te tako omogućila čitateljima Novog lista da odaberu konačnih 12 fotografija za kalendar. Autori izabranih 12 fotografija osvojili su i nagradu u vrijednosti od 1.000 kuna, dok će čitatelji Novog lista kalendar dobiti na dar 6. prosinca.

Obraćajući se prisutnima na predstavljanju kalendara Senad Bešić, rukovoditelj Proizvodne izvrsnosti Sektora Rafinerije nafte Rijeka i zamjenik direktora riječke rafinerije, izjavio je “Drago mi je što je projekt doživio uspjeh i četvrtu godinu zaredom te što će kalendar „Hrvatske vode sorte i pasmine“ očigledno biti uspješan baš kao i prethodnici iz protekle tri godine, kada smo predstavili kalendare „Hrvatske vode stajaćice“, „Hrvatska biološka raznolikost“ te „Ptice Hrvatske“. Također je zahvalio timu Novog lista i Javne ustanove Priroda iz Rijeke na još jednoj uspješnoj suradnji te dodao kako golem odaziv, kako natjecatelja, tako i čitatelja Novog lista koji su se uključili u glasovanje za najbolje fotografije pokazuju kako ovaj zajednički projekt Ine i Novog lista nailazi na prihvaćenost u zajednici

Fotografije koje su prema najvećem broju osvojenih glasova objavljene u kalendaru „Hrvatske vode stajaćice“ su:

  • Posavski pastuh (naslovnica), autora Borisa Krstinića
  • Istarsko govedo Boškarin, autora Juraja Vidonija
  • Hrvatski ovčar, autora Ante Vukušića
  • Hrvatska šarena koza, autorice Dijane Župan
  • Buša, autora Marka Matešića
  • Posavski konj, autora Borisa Krstinića
  • Jarbola, autora Jerka Gudaca
  • Lička pramenka, autora Bojana Bonifačića
  • Podolsko govedo, autora Borisa Krstinića
  • Turopoljska svinja, autora Olivera Bešića
  • Maslina oblica, autora Juraja Vidonija
  • Primorsko-dinarski magarac, autora Borisa Krstinića
  • Istarska ovca, autora Marka Matešića

Priloženi dokument