Postavke kolačića

Ova web stranica koristi kolačiće. Kolačić je mala tekstualna datoteka u izvornom kodu web stranice koja web stranici omogućuje slanje informacija na korisnikov uređaj za pregledavanje ili preglednik te pristup podacima koje kolačić pohranjuje na korisnikovom uređaju za pregledavanje. Više informacija o tome kako kolačići funkcioniraju i kako ih koristimo, kao i informacije o promjeni jednom zadanih postavki kolačića možete pronaći ovdje.

Marketinški Kolačići su kolačići za ciljano oglašavanje koji pohranjuju informacije o ponašanju korisnika praćenjem navika i povijesti pregledavanja, što omogućuje prikaz ciljanih oglasa trećih strana. Web stranica ina.hr ne koristi kolačiće ove vrste.

Ne koristimo kolačiće ove vrste.

Uvijek omogućeno

Obavezni kolačići su kolačići nužno potrebni za pravilno funkcioniranje web stranice koji olakšavaju korištenje stranice. Bez upotrebe ovih kolačića, dijelovi web stranice neće ispravno funkcionirati, stoga nije moguće onemogućiti ove kolačiće.

Statistički kolačići su kolačići koji omogućuju praćenje broja posjeta i prometa kako bismo izmjerili i poboljšali izvedbu web stranice. Prema zadanim postavkama, ovi su kolačići uvijek onemogućeni kada se web stranica otvori te se aktiviraju samo uz pristanak korisnika. Pristanak korisnika se može povući u bilo kojem trenutku.

INA i Jutarnji list nagradili „najstudente“

  • Četvrtu godinu zaredom INA nagrađuje najbolje studentske znanstvene radove
  • 10 najboljih dobilo jednogodišnju stipendiju i priliku za stručnu praksu u Ini
  •  Zagreb, 16. prosinca 2013. – U suradnji s Jutarnjim listom, INA je danas organizirala svečano uručenje stipendija pobjednicima natječaja Najstudentski projekti koji se provodi četvrtu godinu zaredom. Desetero studenata nagrađeno je jednogodišnjim stipendijama;  jedna stipendija u vrijednosti 19.200 kn, tri stipendije u vrijednosti 12.000 kn te 6 stipendija u vrijednosti 7.2000 kn, kao i prilikom za stručnu praksu u Ini.

Obraćajući se prisutnima na svečanoj dodjeli, Inina direktorica Službe za odnose s javnošću, Tamara Karagity,  rekla je: „U Ini nam je drago vidjeti kako je natječaj, baš kao i prethodnih godina, imao veoma dobar odaziv. Naime, nama kao pokroviteljima i jednom od inicijatora projekta neizmjerno je drago vidjeti kako su mladi znanstvenici i stručnjaci spremno odgovorili na naš poziv za suradnjom jer  važnost Inine potpore nije samo izražena u novčanoj vrijednosti nego u stvaranju povjerenja i širenju atmosfere suradnje i otvorenosti za nove ideje.  Također, to nam je svojevrsna motivacija za nastavak projekta“.

Natječaj koji je pokrenut s ciljem poticanja studenata na aktivno uključivanje u rad znanstvene zajednice i razvoj novih znanstvenih projekata, kao i olakšavanja školovanja studenata, i ove godine naišao je na veliki odaziv, a stručna komisija odabrala je one najbolje radove stručnog ili znanstvenog karaktera iz područja kemije, kemijskog inženjerstva, energetike, zaštite okoliša, automatizacije industrijskih postrojenja i informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Popis autora i tema pobjedničkih radova:

1. Jednogodišnju stipendiju u iznosu od 19.200 kuna osvojila je:
Marija Sigurnjak, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, naziv autorskog rada:  „Mogućnost primjene ultrazvuka na proces oksidacijske desulfurizacije naftnih goriva“.

2. Jednogodišnje stipendije u iznosu od 12.000 kuna osvojili su:

Marija Sikavica, Kemijsko-tehnološki fakultet u Splitu, Sveučilište u Splitu, naziv autorskog rada: „Modificirani prirodni zeolit kao permeabilna reaktivna barijera za in situ remedijaciju podzemnih voda“.

Jure Marijić,  Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku, naziv autorskog rada: “Projektiranje, konstruiranje i izrada samouravnotežavajućeg mobilnog prijevoznog sredstva „Segway“ kao ekološki prihvatljivo vozilo”.

Davor Šagud, Fakultet Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Sveučilište u Zagrebu, naziv autorskog rada: „Geoelektrično sondiranje na području Bruvna“.

3. Jednogodišnje stipendije u iznosu od 7.200 kuna osvojili su:

Filip Prelec, Fakultet Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Sveučilište u Zagrebu, naziv autorskog rada: „Utjecaj eksploatacije tehničko-građevnog kamena eksploatacijskog polja „Kamenolom Tounj“ na „Špilju u kamenolomu Tounj“.

Dijana Blažek, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, naziv autorskog rada:„ Sorpcija farmaceutika na prirodna tla“.

Luciano Garić,  Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku, naziv autorskog rada: „ Višekriterijski pristup analizi emisije CO2 iz fosilnih goriva u termoelektranama u cilju zaštite okoliša“.

Tin Vrendečić, Fakultet strojarstva i brodogradnje Sveučilište u Zagrebu, naziv autorskog rada: „Trigeneracijsko postrojenje na bioplin i biomasu“.

Antonela Bošković, Fakultet kemijskog inžnjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, naziv autorskog rada: „Ispitivanje pucolanske aktivnosti silicijske prašine iz proizvodnje ferosilicija“.

Mihael Matošević,  Fakultet Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Sveučilište u Zagrebu, naziv autorskog rada: „Simulacijski model heterogenog nekonvencionalnog ležišta plina“.

O INA Grupi

INA Grupa ima vodeću ulogu u naftnom poslovanju u Hrvatskoj te značajnu ulogu u regiji u istraživanju i proizvodnji nafte i plina, preradi nafte te distribuciji nafte i naftnih derivata. INA Grupu čini više ovisnih društava u potpunom ili djelomičnom vlasništvu INA, d.d. Sjedište Grupe nalazi se u Zagrebu, Hrvatska. U području istraživanja i proizvodnje nafte i plina, INA danas posluje, osim u Hrvatskoj, u Angoli i Egiptu. Prerada nafte odvija se u Ininim rafinerijama nafte; RN Rijeka i RN Sisak, dok se regionalna maloprodajna mreža sastoji od 454 benzinskih postaja u Hrvatskoj i u susjednim zemljama.

PR

Avenija Većeslava Holjevca 10

10020 Zagreb

Tel:  01 6450 552|Fax: 01 6452 406| @: pr@ina.hrPriloženi dokument