Postavke kolačića

Ova web stranica koristi kolačiće. Kolačić je mala tekstualna datoteka u izvornom kodu web stranice koja web stranici omogućuje slanje informacija na korisnikov uređaj za pregledavanje ili preglednik te pristup podacima koje kolačić pohranjuje na korisnikovom uređaju za pregledavanje. Više informacija o tome kako kolačići funkcioniraju i kako ih koristimo, kao i informacije o promjeni jednom zadanih postavki kolačića možete pronaći ovdje.

Marketinški Kolačići su kolačići za ciljano oglašavanje koji pohranjuju informacije o ponašanju korisnika praćenjem navika i povijesti pregledavanja, što omogućuje prikaz ciljanih oglasa trećih strana. Web stranica ina.hr ne koristi kolačiće ove vrste.

Ne koristimo kolačiće ove vrste.

Uvijek omogućeno

Obavezni kolačići su kolačići nužno potrebni za pravilno funkcioniranje web stranice koji olakšavaju korištenje stranice. Bez upotrebe ovih kolačića, dijelovi web stranice neće ispravno funkcionirati, stoga nije moguće onemogućiti ove kolačiće.

Statistički kolačići su kolačići koji omogućuju praćenje broja posjeta i prometa kako bismo izmjerili i poboljšali izvedbu web stranice. Prema zadanim postavkama, ovi su kolačići uvijek onemogućeni kada se web stranica otvori te se aktiviraju samo uz pristanak korisnika. Pristanak korisnika se može povući u bilo kojem trenutku.

Održan sastanak Uprave Ine s predstavnicima reprezentativnih sindikata na temu programa INA R&M Novi smjer 2023.

Zagreb, 15. siječnja 2019. – Nastavno na najavu provođenja novog razvojnog programa INA R&M Novi smjer 2023., najavljenog u prosincu prošle godine, danas je, na inicijativu reprezentativnih sindikata, u poslovnim prostorima Ine održan sastanak članova Uprave i menadžmenta Ine s predstavnicima reprezentativnih sindikata. Radi se o čelnicima i predstavnicima Sindikata naftnog gospodarstva (SING), Sindikata naftne djelatnosti (INAŠ) i Samostalnog sindikata radnika u djelatnostima energetike, kemije i nemetala Hrvatske (EKN). 

U duhu dijaloga i otvorene komunikacije sa socijalnim partnerima, predstavnici kompanije i sindikata razgovarali su o novim strateškim smjernicama Ine, programu INA R&M Novi smjer 2023., te budućim planovima i aktivnostima vezanima uz razvoj i pojedinačnu održivost Ininih djelatnosti, a sindikati su detaljnije informirani i o daljnjim aktivnostima vezanima uz održivo poslovanje Rafinerija i marketinga.

Jedna od stavki sastanka bila je priprema prijedloga programa za radnike čiji bi potencijalni ključni elementi sadržavali i mogućnost edukacija i prekvalifikacija radnika. Razgovaralo se i o eventualnom višku radnika na lokaciji u Sisku te je naglašeno kako neće biti kolektivnog viška radnika u 2019. godini.

Također, predstavnici kompanije razgovarali su sa sindikatima o poslovnim inicijativama za lokaciju Sisak koje su predviđene novim programom. Prerada nafte u rafineriji planirana je do kraja prve polovice 2019. godine, nakon čega se očekuje početak procesa transformacije. Napomenuto je kako će se poslovne aktivnosti na lokaciji nastaviti transformacijom u industrijski centar koji će se razviti i ostati vrijedan dio INA Grupe. Ostali projekti, planirani u skladu sa strateškim smjernicama, uključivali bi proizvodnju bitumena, logističko središte, proizvodnju maziva i potencijalno rafineriju bio-komponenti.

Bilo je riječi i o trenutačnom statusu projekta postrojenja za obradu teških ostataka (DCU) u Rafineriji nafte Rijeka koje će podići konkurentnost Ininog rafinerijskog poslovanja na mediteranskom i regionalnom tržištu. Rijeka će postati vrhunska europska rafinerija s kapacitetom od 4,5 milijuna tona, što nadmašuje hrvatske potrebe od 2,7 milijuna tona te će omogućiti profitabilni izvozni potencijal u regiji. Konačna odluka o projektu bit će donesena ove godine. Postrojenje bi trebalo biti pušteno u rad 2023. godine.

Predstavnici Ine i sindikata nastavit će konstruktivne razgovore oko navedenih stavki i u budućnosti, a s ciljem kvalitetne suradnje na dobrobit kompanije i zaposlenika.

O INA Grupi 
INA Grupa ima vodeću ulogu u naftnom poslovanju u Hrvatskoj te značajnu ulogu u regiji u istraživanju i proizvodnji nafte i plina, preradi nafte te distribuciji nafte i naftnih derivata. INA Grupu čini više ovisnih društava u potpunom ili djelomičnom vlasništvu INA, d.d. Sjedište Grupe nalazi se u Zagrebu, Hrvatska. U području istraživanja i proizvodnje nafte i plina, INA danas posluje, osim u Hrvatskoj, u Angoli i Egiptu. Prerada nafte odvija se u Ininim rafinerijama nafte; RN Rijeka i RN Sisak, dok se regionalna maloprodajna mreža sastoji od 500 maloprodajnih mjesta u Hrvatskoj i u susjednim zemljama. INA Grupa je članica MOL Grupe.

PR             
Avenija Većeslava Holjevca 10, Zagreb
Tel:  01 6450 552|Fax: 01 6452 406| @: pr@ina.hrPriloženi dokument