Postavke kolačića

Ova web stranica koristi kolačiće. Kolačić je mala tekstualna datoteka u izvornom kodu web stranice koja web stranici omogućuje slanje informacija na korisnikov uređaj za pregledavanje ili preglednik te pristup podacima koje kolačić pohranjuje na korisnikovom uređaju za pregledavanje. Više informacija o tome kako kolačići funkcioniraju i kako ih koristimo, kao i informacije o promjeni jednom zadanih postavki kolačića možete pronaći ovdje.

Marketinški Kolačići su kolačići za ciljano oglašavanje koji pohranjuju informacije o ponašanju korisnika praćenjem navika i povijesti pregledavanja, što omogućuje prikaz ciljanih oglasa trećih strana. Web stranica ina.hr ne koristi kolačiće ove vrste.

Ne koristimo kolačiće ove vrste.

Uvijek omogućeno

Obavezni kolačići su kolačići nužno potrebni za pravilno funkcioniranje web stranice koji olakšavaju korištenje stranice. Bez upotrebe ovih kolačića, dijelovi web stranice neće ispravno funkcionirati, stoga nije moguće onemogućiti ove kolačiće.

Statistički kolačići su kolačići koji omogućuju praćenje broja posjeta i prometa kako bismo izmjerili i poboljšali izvedbu web stranice. Prema zadanim postavkama, ovi su kolačići uvijek onemogućeni kada se web stranica otvori te se aktiviraju samo uz pristanak korisnika. Pristanak korisnika se može povući u bilo kojem trenutku.

Promjene regulative utječu na Inino poslovanje

Zagreb, 21. ožujka – Vlada RH usvojila je 19. ožujka 2014. Uredbu o naknadi za istraživanje i eksploataciju ugljikovodika koja će imati značajne i dugoročne posljedice na poslovanje kompanije.

Povećanjem visine naknade za eksploataciju ugljikovodika na postojećim poljima za 100 posto INA će u 2014. morati platiti 250 milijuna kuna više u usporedbi s dosadašnjim iznosima, dok će ovaj efekt iznositi oko 400 milijuna kuna u narednim godinama.

Ova regulativa primjenjuje povećanje na svim poljima, kao i na onim koja su osjetljivija na promjene u cijenama – za kompleksne projekte poput Ininog EOR projekta (EOR – Enhanced Oil Recovery), koji provodimo na našim poljima Žutica i Ivanić.

Nakon retroaktivnog poreza za rafinerije te nedavnog produžavanja regulirane cijene plina za kućanstva, a čija je posljedica prenošenje između 250 i 350 milijuna kuna godišnje HEP-u, ova odluka je treća značajna negativna promjena u regulatornom okruženju u kratkom vremenskom razdoblju, zbog čega će INA morati razmotriti svoje planove za daljnja ulaganja (s obzirom da je Uredba o novčanoj naknadi za koncesiju za eksploataciju mineralnih sirovina iz 2011. postavila stopu naknade za eksploataciju na 5%, na čemu smo temeljili svoje planove).

INA je svjesna da je naknada za eksploataciju ugljikovodika od 10 posto u skladu s većinom stopa u Europi, međutim INA, kao i svi ulagači, temelji svoje razvojne planove na predvidljivim regulatornim okvirima, što je ključno u ovakvim industrijama u kojima se intenzivno ulaže.Priloženi dokument