Postavke kolačića

Ova web stranica koristi kolačiće. Kolačić je mala tekstualna datoteka u izvornom kodu web stranice koja web stranici omogućuje slanje informacija na korisnikov uređaj za pregledavanje ili preglednik te pristup podacima koje kolačić pohranjuje na korisnikovom uređaju za pregledavanje. Više informacija o tome kako kolačići funkcioniraju i kako ih koristimo, kao i informacije o promjeni jednom zadanih postavki kolačića možete pronaći ovdje.

Marketinški Kolačići su kolačići za ciljano oglašavanje koji pohranjuju informacije o ponašanju korisnika praćenjem navika i povijesti pregledavanja, što omogućuje prikaz ciljanih oglasa trećih strana. Web stranica ina.hr ne koristi kolačiće ove vrste.

Ne koristimo kolačiće ove vrste.

Uvijek omogućeno

Obavezni kolačići su kolačići nužno potrebni za pravilno funkcioniranje web stranice koji olakšavaju korištenje stranice. Bez upotrebe ovih kolačića, dijelovi web stranice neće ispravno funkcionirati, stoga nije moguće onemogućiti ove kolačiće.

Statistički kolačići su kolačići koji omogućuju praćenje broja posjeta i prometa kako bismo izmjerili i poboljšali izvedbu web stranice. Prema zadanim postavkama, ovi su kolačići uvijek onemogućeni kada se web stranica otvori te se aktiviraju samo uz pristanak korisnika. Pristanak korisnika se može povući u bilo kojem trenutku.

U Šibeniku započela 2. Međunarodna konferencija i izložba o naftno-plinskom gospodarstvu u središnjoj i istočnoj Europi

Šibenik, 3. listopada – U nazočnosti oko 300 sudionika iz Hrvatske, Mađarske, Njemačke, Austrije, Italije, Rumunjske, Slovenije i Srbije u Šibeniku je danas svečano otvorena 2. Međunarodna konferencija i izložba o naftno-plinskom gospodarstvu u središnjoj i istočnoj Europi na temu „Strateški energetski potencijali u svijetu, EU i Hrvatskoj“. Organizatori skupa, koji se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva gospodarstva Republike Hrvatske, su Hrvatska udruga naftnih inženjera i geologa (HUNIG) i Stručni odjel za naftu, prirodni plin i vodu Mađarske državne rudarsko-metalurške udruge (OMBKE KFVZS). INA-Industrija nafte, d.d. je jedan od glavnih sponzora skupa.

Obraćajući se okupljenima, konferenciju je otvorio predsjednik HUNIG-a akademik Mirko Zelić, nakon čega su se skupu kraćim pozdravnim govorima obratili predsjednik Uprave Ine Zóltan Áldott i zamjenik župana Šibensko-kninske županije Željko Šimunac.

Tom prilikom Zóltan Áldott iznio je uvjerenje kako je INA,  kao vodeća hrvatska energetska kompanija, odnosno njezini zaposlenici, vjerodostojan sugovornik  o temi  strateških energetskih potencijala u svijetu, EU i Hrvatskoj te dodao: „INA je svjesna svoje uloge u energetskoj slici Hrvatske, kao i svoje pozicije u održavanju stabilnosti opskrbe energijom. Kao okosnica i pokretač hrvatskog gospodarstva, INA snažno doprinosi  gospodarskom razvoju Hrvatske, nastavljajući s time i u godinama u kojima se susrećemo s nepovoljnim okolnostima u poslovnom okruženju i brojnim tržišnim izazovima. Svjesni kako je obnova rezervi jedan od strateških ciljeva kompanije te preduvjet dugoročnog rasta i osiguranja energetske stabilnosti Republike Hrvatske, INA je snažno usmjerena na nove istražne projekte, odnosno otkriće novih rezervi nafte i plina“.

U nastavku konferencije biti će prezentirano oko 90 znanstveno-stručnih radova 200 autora i koautora, kroz koje će se predstaviti nova tehnička dostignuća i razvojni projekti u naftno-plinskoj industriji, s posebnim naglaskom na područje istraživanja i proizvodnje nafte i plina. Pored toga, 11 autora će se predstaviti kroz poster sekciju. U okviru Konferencije održava se i izložba o naftno-plinskom gospodarstvu u središnjoj i istočnoj Europi, koja je okupila 12 sudionika, šest domaćih i šest inozemnih.

Inina podrška 2. Međunarodnoj konferenciji i izložbi o naftno-plinskom gospodarstvu u središnjoj i istočnoj Europi u skladu je s dugogodišnjom tradicijom pokroviteljstva nad događanjima vezanim za naftnu struku, kao i uspješne suradnje s udrugama koje su vezane za istraživanje, proizvodnju ili preradu nafte i plina. INA tako već duži niz godina tradicionalno pruža potporu većem broju znanstvenih i stručnih skupova, među kojima se izdvajaju Međunarodni znanstveno-stručni susret stručnjaka za plin, Ljetna škola naftnog rudarstva i znanstveno-stručni skup Goriva i maziva (GOMA).

Priloženi dokument